דלתות עיליות מסחריות – תביעות נפגעי עובדים

עובד מבצע תפקיד ליד התקרה בנתיב הנסיעה של דלת עיליה אוטומטית. ללא התראה מוקדמת, הדלת מתחילה לנוע והקצה העליון של הדלת מתנגש בעובד או במה שהוא עומד עליו וגורם לעובד ליפול ארצה.

כל מצב שונה. הנסיבות והמידע המסופק משפיעים על תוצאות התביעה. אין שני מקרים זהים וגורמים הנוגעים למקרה אחד לא תמיד חלים על מקרה אחר.

תרחישים רבים כוללים עובד שהיה יושב על סולם, מעלית מספריים או פלטפורמה מוגבהת כלשהי ללא אמצעי זהירות נפילה, ללא עוזר שעובד בגובה הקרקע ומנטר אותו וללא שימוש ברתמות בטיחות או אמצעי זהירות. רוב פרוטוקולי הבטיחות מגבילים עבודה מעל 6 רגל בגובה ללא מעצורי בטיחות במקום.

בדרך כלל, הדלת הופעלה מרחוק על ידי אדם אחר מבחוץ, מבלי להבין שיש מישהו שעובד בנתיב הנסיעה של הפתח העילי. בכל מקרה, העובד נפל מהמיקום המוגבה לאחר שיצר מגע ישיר או מועבר עם הקצה העליון של הדלת העליונה.

מנקודת מבטו של עורך דינו של התובע, צריך להיות איזשהו חיישן או קצה בטיחות בקצה העליון של הדלת העיליה, והם לא חושבים שהלקוחות שלהם אחראים לאירוע. בדרך כלל הם לא שאלו אם הלקוח שלהם משתמש ברתמת בטיחות מאושרת או הגנה מתאימה מפני נפילה כאשר הוא עובד גבוה מעל הרצפה. הם גם לא בדקו לשאול את הלקוח שלהם אם ניתנה שיקול כלשהו לבדוק שהדלת לא תזוז כשהם עובדים בסמוך אליה.

עורכי דין סנגורים מחפשים הוכחה לכך שהדלת העליונה עומדת בסטנדרטים של התעשייה. ובתקווה שהנאשם או הנאשם הצול שלהם הם ללא אשמה או אחריות.

פציעות התנגשות דלת עיליות אלו התרחשו במגוון של סביבות כולל הגדרות תעשייתיות, מפרצי רכב, מוסכי דירות, מגורים אישיים, אזורי רציפי טעינה, בתי חולים ובתי מלון.

תעשיית הדלתות העיליות אימצה תקנים ספציפיים לבטיחות דלתות. בתקנים אלה כלולים בקרי מנוע עם פונקציות לאחור ספציפיות, חיישני בטיחות ובקרות לחצני חירום שיכולים להשבית לחלוטין מערכת דלת עיליה. מצמדי החלקה משולבים ברוב בקרי המנוע. התקנים אלה מאפשרים התנגדות לכוח ספציפי לעצור את פעולת בקר המנוע מדחיפה או משיכת הדלת כאשר הסף שנקבע, בהתאם למוצר והיצרן.

ברוב המקרים שבהם קצה עליון של דלת עילית יצר מגע עם מכשול בנתיב הנסיעה, התקני התנגדות הכוח הללו פעלו כראוי. הדבר לא העניק כל הגנה לעובד המבצע שירותים במסלול הנסיעה של מערכת הדלת. הפלטפורמה המוגבהת לא הציעה התנגדות מספקת להפעלת פונקציית ההחלקה של בקר המנוע. העובד היה צריך לנקוט באמצעי הזהירות הדרושים כדי לוודא שבקר המנוע מושבת לפני העבודה בחלל זה.

דלתות עיליות מסחריות רבות משתמשות בטכנולוגיית חיישנים דומה לדלתות עיליות למגורים, אחרות לא. ביישומים מסחריים, בדרך כלל קיימים אמצעי בטיחות מחמירים יותר כדי לעצור או להתחיל את התנועה של מערכת הדלת העליונה. דלתות מסחריות מכונות בדרך כלל פתחי "תנועה מאומנת". המשמעות היא שרוב המשתמשים בפתחים אלו קיבלו הדרכה כיצד לפתוח ולסגור את הדלת כראוי על ידי הנהלת המתקן בו הם מותקנים. רוב הפתחים העיליים למגורים נחשבים לא מסחריים והם משמשים בדרך כלל על ידי "תנועה לא מאומנת", כאשר לחיצת כפתור מרחוק היא כל מה שצריך כדי להפעיל את הדלת.

באופן כללי, דלתות עילית מסחריות אינן מתוכננות לנטר או לחוש נוכחות של חסימה בנתיב הנסיעה העילי של אותה מערכת דלת. בקרי מנוע המכילים מעגלים אוטומטיים לאחור ומצמדי החלקה מתוכננים בדרך כלל לתת מענה לכוח כלפי מטה כדי למנוע ריסוק מכשול ברווח שבין תחתית הדלת לסף המערכת. נכון לכתיבת שורות אלה, אין תקנים או מפרטים המחייבים את הקצה המוביל כלפי מעלה או בחלק העליון של הדלת לכלול מערכות חישה נוספות כדי למנוע מגע עם אדם היושב על סולם או מעלית בנתיב הנסיעה בעת הפתיחה. זה כנראה לא ישתנה בגלל העובדה שתביעת פציעה מסוג זה היא באמת עניין של הכשרה במקום העבודה, ולא עניין של תפקוד הדלת.

האם זה הגיוני לפתח חיישן קצה מוביל או מכשיר אופטי כלשהו כדי להגן על פועל מפגיעה מהקצה העליון של דלת עיליה נעה?

העובדות הן שסוגים אלה של מכשירים כבר קיימים ולשימוש במוצרי בטיחות אלה עבור יישום זה יש ערך מוגבל. ברוב המקרים, עובד בעל הכשרה מקצועית מודע לפוטנציאל של הפעלת הדלת, וייקח את הצעדים הדרושים כדי לוודא שהדלת לא יכולה לזוז תוך כדי עבודה בנתיב הנסיעה של הפתח העילי. ההתנגשויות החוזרות ונשנות, שנראות כמתרחשות בתדירות גבוהה יותר, הן תוצאה של עובדים שעברו הכשרה לא נכונה, ולא של עיצובים לקויים של מערכת הדלת.

ברוב החברות, הכשרה והשכלה לעובדים כרוכים בהראות לעובדים כיצד לעבוד בבטחה בכל סביבה שבה עבודתם עשויה לקחת אותם. דוגמה לאחד מכללי הבטיחות הבסיסיים ביותר כוללת "תוכנית נעילה ותיוג". "תוכנית הנעילה והתיוג" הזו הייתה בתוקף בעסקאות רבות במשך עשרות שנים. בתוכנית זו, באחריות כל עובד לוודא שכל ציוד נע, מכשיר מופעל, מנגנון התנעה אוטומטי, או (במקרה זה) פתח, שבו הם ימלאו את תפקידם, אינם יכולים להשפיע על חלל העבודה שלו.

כמה השוואות שונות הקשורות למסחר עשויות להקל על הבנת המושג הזה.

אם עובד היה מבצע ניקוי תעלות בבניין רב קומות, היו בדרך כלל מערכות מאווררים בעלות עוצמה גבוהה שיש להן תרמוסטטים השולטים מרחוק במנועי המאווררים הללו. כל עובד שעלול להיות נתון ללהב המאוורר הזה צריך לדעת שבקר המנוע המופעל מרחוק מנותק, מושבת ולא יתחיל בזמן שהם מנקים את התעלות הסמוכים ללהבי המאווררים. מכשולים שעוצרים את להבי המאוורר להסתובב מותקנים בדרך כלל בעת עבודה באזור זה כדי להבטיח לעובד שאין אפשרות להתנעת מנוע בשוגג. אי ניתוק המאוורר בזמן עבודה באזור אינו בטוח ועלול לסכן חיים.

במקרה של חשמלאי שצריך לעבוד על תת לוח חשמלי מרוחק המחובר ללוח שירות ראשי בבניין רב קומות, נהוג "לשרשר אפיק חשמלי". נעילת תליה והצבת תג על לוח השירות הזה גורם לכולם להיות מודעים לכך שמתבצעת עבודה מרחוק, ואף אחד לא צריך לנסות להפעיל את הלוח מבלי ליצור מגע עם מחזיק מפתח המנעול. כשהחשמלאי מסיים לעבוד, הוא חוזר ללוח המנעול, מסיר את המנעול והכרטיס (תג), ומוריד את השרשראות מהאוטובוס. בחברה שלי, זה תמיד היה נוהג מקובל לספק רמה נוספת של בטיחות בעבודה במצב מרוחק. עובד נוסף יוצב בסמוך ללוח הנעול כדי לוודא שאין אפשרות לסכן עובד שהיה רחוק מהאוטובוס החשמלי המושבת. זהו תקן תעשייתי, וסוג זה של תוכנית בטיחות מרחוק חלה על כל המקצועות כאשר הצורך מתעורר.

עבודה בסמיכות למערכת דלת נעה מבלי לדעת שמערכת הדלת מנותקת ואינה יכולה לזוז היא עלולה להיות מסוכנת ולא בטוחה. זה שווה ערך לכך שמתקן מעליות נתון לתנועה של קרון מעלית אם נלחץ על כפתור כדי לקרוא לקרון למפלס אחר בזמן שהוא ניסה לטפל בקרון המעלית מתוך פיר המעלית. אין הבדל בתפיסה שעובד שמבצע כל תפקיד בצמוד לדלת נעה מוודא שלא ניתן להפעיל את הדלת מרחוק. אי ביצוע זה אינו בטוח ונמוך מהסטנדרטים הבטיחותיים בעבודה.

לכל פתח מסחרי ולרוב מערכות המגורים יש דרך כלשהי לנתק את בקר המנוע. לחלקם יש לחצני ניתוק ידניים, לאחרים יש מנעולי מפתח. במצב הפרימיטיבי ביותר, עובד יכול פשוט לנתק את בקר המנוע מהחשמל ולדחוף בורג הזזה לתוך מסגרת הדלת כדי להבטיח שלא ניתן לפתוח את הדלת בזמן שהוא עובד בנתיב הנסיעה של הדלת. אם אף אחת מהשיטות הללו לא מתאימה, ניתן לחבר למשקוף מהדקים שעוצרים את תנועת הדלת כשהם ממוקמים נכון.

זוהי בסופו של דבר באחריותו האישית של העובד. ייתכן שבאחריות מעסיקו של העובד להכשיר את העובד כראוי. אבל בניתוח הסופי של כל פציעה באתר העבודה שבו עובד נפגע מחתכת ציוד נע או פתח אוטומטי, על העובד לקחת על עצמו את האחריות לא לנקוט באמצעים מתאימים כדי להפוך את מקום עבודתו לבטוח לפני הכניסה לאזור זה.

עובדים לא מאומנים ובלתי מוכשרים הם לרוב הסיבה לפציעות מיותרות אלה במקום העבודה. יש היום חוסר מקצועיות מובהק בענפי הבנייה והשירותים. לעתים קרובות, עובדים חסרי השכלה או שאינם מקבלים הדרכה מספקת על ידי האנשים שמעסיקים אותם. מעולם לא היה צריך לאפשר לעובדים הבלתי מאומנים והבלתי מיומנים לעבוד במקומות אלה מלכתחילה.

פעמים רבות, העובד שנפגע היה הבעלים של החברה שנתנה את השירות. אין שום תירוץ להתרחשות פציעה מסוג זה. אמצעי זהירות פשוטים בתקן סחר היו מבטלים לחלוטין את המפגע. אי ביצוע זה יצר טענות סתמיות שבדרך כלל נובעים מחוסר אחריות אישית ושיטות השכל הישר.

About admin

Check Also

חשיבות הגנת הדלת, המשקוף והסף הזמניים במהלך בנייה ושיפוץ

הכניסה הקדמית הכוללת את הדלת, המשקופים והסף הוא נקודת המוקד של בית הלקוח שלך. זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.