דלתות מרובות הזזה ודלתות זכוכית כיס – היתרונות והחסרונות

נראה שאתה כמעט לא יכול לבנות בית מעל 5000 SF יותר מבלי לכלול דלת מרובת הזזה. מה שהיה פעם מותרות הוא כיום כמעט דרישה.

מכיוון שכך, נראה שיותר ויותר צרכנים רוצים לעדכן את בתיהם הקיימים במוצרים אלו. אי אפשר להכחיש את הפופולריות שלהם אז אני מרגיש שהדרך הטובה ביותר לדון בדלתות האלה היא במונחים של יתרונות וחסרונות. לאחר מכן, אתה בעל הבית יכול להחליט אם ההחלטה מתאימה לך או לא.

חסרונות

1. יעילות אנרגטית ירודה – בדרך כלל דלתות מרובות הזזה הן פתחים כל כך גדולים עד שהן צריכות להיות עשויות אלומיניום כדי להצליח לייצר פתחים כה גדולים. כפי שאתה בוודאי יודע, אלומיניום אינו חסכוני במיוחד באנרגיה. גם שחלקים גדולים כל כך של הבית שלך הם זכוכית ידרוש גם יותר אנרגיה לחימום וקירור, לעומת אם היה שם רק שטח קיר. עם זאת, למרבה המזל, הזכוכית הופכת לחסכונית יותר באנרגיה כל הזמן, וקיימות מספר משקפיים עם רמת חשמל נמוכה שמבצעים ביצועים טובים באופן מפתיע.

2. קשה להתקנה – זה אחד הפרויקטים שהייתי ממליץ לך ברצינות להזמין קבלן מורשה כדי להתקין. רוב היצרנים מוכרים את המוצר רק כיחידה מותקנת בגלל הקושי בהתקנתם; הם דורשים מכל המתקינים להיות עובדים שעברו הכשרה במפעל. אפילו יצרנים שאינם מתקינים, לרוב דורשים מהספקים להיות זגגים מורשים.

3. קשים למצבי שיפוץ – רוב הדלתות מרובות ההזזה מעוצבות עם כיסים ופתחים רחבים, לפעמים קשה להן לסדר מחדש את המסגרת הקיימת כדי להתאים למה שאתה עשוי לחפש. בדרך כלל יש לעצב את הבית תוך התחשבות בדלת מרובת ההזזה כדי להתאים לרצונות העיצוב המדויקים שלכם. עם זאת, בדרך כלל אם אתה גמיש עם העיצוב והתצורה, בדרך כלל יש דרך לגרום לזה לעבוד.

4. עשוי להידרש לקבלן כללי – ברוב הפעמים בהתקנת דלת מרובת הזזה, הדבר עשוי לדרוש שינויי מסגרות. בהתאם למקום מגוריכם, אם השינוי נעשה בקיר נושא עומס, עליכם למשוך אישור ולבקש מהנדס לחתום על השינוי. זה בדרך כלל ידרוש GC לטפל בפרטים עבורך. התקנת דלת או חלון צרפתית פשוטה יכולה להתבצע על ידי חברת חלונות או דלתות מורשית.

5. עלות – דלתות אלו יכולות להיות די יקרות. רוב הזמן כשאני נותן ללקוח/בעל בית שיפוץ הערכה לגבי הדלתות האלה, זה בדרך כלל הופך להיות אוסר מחיר. הם רואים דלת צרפתית או דלת הזזה מזכוכית בחנות ביתית ב-800 דולר ומאמינים שהדלתות האלה גדולות פי שלושה, אז הן צריכות להיות גדולות פי שלושה, נכון? לא נכון, אתה רואה שדלתות בגודל סטנדרטי עשויות מזכוכית מחוסמת בגודל מלא. דלתות מרובות הזזה הן בגודל מותאם אישית והמחיר גדל באופן אקספוננציאלי כאשר אתה הולך לגדלים מותאמים אישית.

יתרונות

1. אפקט דרמטי – שום שיפור בית אחר לא ישפיע כל כך דרמטית על העיצוב, המראה והתחושה של הבית שלכם. הסרת מה שהיה פעם קיר והחלפתו במה שמסתכם בקיר זכוכית זז יכולים באמת לשפר את התאורה, המראה, התחושה והעיצוב של הבית שלכם.

2. פנים/חוץ – דלתות אלו הן הדרך הטובה ביותר ליצור חלל בו הקווים בין הפנים לחוץ אינם כה ברורים. יש אנשים שאוהבים לעשות ברביקיו ומזמינים הרבה אנשים, אבל אין להם מספיק מקום בבית לארח כמו שהם היו רוצים. ובכן, בחירת אדן נכון והמשך ריצוף מבפנים אל חוץ והקווים בין פנים לחוץ נעלמים. הזכוכית נעלמת לתוך הקיר והואילה, הכפלתם את מרחב המחיה שלכם מבלי ממש להוסיף מקום.

3. אוטומציה – אם אתם הולכים על חשבון התקנת דלתות מסוג זה, כדאי שתעשו גם אותן אוטומטיות. אתה יכול להגדיר אותם עם חיישן תנועה כך שכאשר אתה הולך למעלה; הם נפתחים אוטומטית עבורך או עבור האורחים שלך כאשר אתה מבדר. תכונה זו מושבתת בקלות כאשר הצורך אינו נדרש עוד.

4. ערך מכירה חוזרת – שום דבר לא יתפוס את עינו של קונה פוטנציאלי מאשר פתח רחב ידיים לרוחב הקיר האחורי של הבית שלך. לשכן המתחרה שלך אולי יש נוף יפה יותר או בריכה גדולה יותר, אבל אם אתה לא יכול לראות את זה מתוך הבית, אין את אותו ערך נתפס.

אז יש לך את היתרונות והחסרונות של דלתות מרובות מגלשות/כיס. העובדה היא שאלו הם פריט יוקרה והם הולכים להיות יקרים אבל כמו רוב הדברים היקרים, הם שווים את זה.

About admin

Check Also

חשיבות הגנת הדלת, המשקוף והסף הזמניים במהלך בנייה ושיפוץ

הכניסה הקדמית הכוללת את הדלת, המשקופים והסף הוא נקודת המוקד של בית הלקוח שלך. זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.