דלתות מחסן עץ – בעיות ותיקונים

פרט לאמא טבע, נהג גרוע על טרקטור דשא, או 4 גלגלים ללא שליטה, דלתות מחסן מעץ מהוות את הבעיה המתסכלת ביותר עבור בעלי סככות.

דלתות אטומות בצורה לא נכונה, הסככה השוקעת בטביעת הרגל שלה יוצאת מעץ ישר ונפוח מלחות גורמות לרוב הצרות וקל למדי לתקן אותן.

אם הדלתות אינן אטומות כראוי, לחות נכלאת מאחורי הדק ועם הזמן ירקב את הדק ואת יריעת הדלת. 2 תרופות זמינות כדי לפתור את בעיית הלחות הכלואה מדלתות אטומות שלא כהלכה.

הדבר הראשון שאפשר לעשות הוא להוסיף צבוע של 2"x 2" עם זווית של 45 מעלות חתוכה לתוכו הנוטה מפני הסככה לדלתות שמעל הדלתות. תצטרך להסיר את סגנון הדלת (קצץ מעל הדלת) כדי להוסיף זאת. פעולה זו תנקז את כל המים המגיעים מפני הסככה החוצה מעבר לדלתות ומונעת מהם לזרום במורד פני הדלתות.

התרופה השנייה היא לאטום רק את החלק העליון של כל חלקי הקישוט על דלתות המחסן. על ידי השארת התחתית ללא סתימה, כל מים שיגיעו אל מאחורי הגזרה יוכלו להתנקז החוצה דרך תחתית הגזרה. אם הקרקעית אטומה, המים ייתפסו ויגרמו לבעיות.

אם הסככה הופכת לא מפולסת, היא שקעה בטביעת הרגל שלה והעיפה אותה מהרמה. כאשר זה קורה, משקוף הדלת יוצא מהצנרת וגורם לפתיחה וסגירה קשה של דלתות. בשל כך, נעשה שימוש רב יותר בכוח אשר מחליש את כל המפרקים בדלת וכן את כל המחברים המשמשים להחזקת הדלת יחד.

כדי לתקן בעיה זו, השתמש בשקע רכב מסוג מספריים (אתה יכול להשתמש גם בנקודת משען) כדי ליישר מחדש את הסככה שלך. הנח משהו מתחת לשקע כך שהוא לא ישקע באדמה. עבור שימס, השתמש בחתיכות דקות של עץ מטופל בלחץ או חתיכות רעפים בגודל 6 אינץ' על 6 אינץ'. הנח רמה על רצפת הסככה, הגבה את הסככה לרמה, ואז שים אותה.

בצע זאת בחזית והאחור בשלושה מקומות. ברגע שהמחסן שלך ישר, הדלתות צריכות להתנדנד בקלות ופתיחה וסגירה שלהן לא אמורה להיות בעיה. אם המסמרים, הברגים ו/או ההדקים שמחזיקים את הדלת יחד התרופפו, הקדישו זמן מה להדק אותם ובמידת הצורך הוסיפו עוד כמה, במיוחד ברגים, לחיזוק הדלת.

אם הדלתות שלך הופכות קשות לפתיחה או סגירה ורצפת המחסן ישרה, ייתכן שחלקי העץ על הדלתות מתנפחים בגלל רטיבות. זה הכרחי לצבוע את הדלתות מבפנים ומבחוץ, במיוחד לוודא שכל הקצוות צבועים. המתן עד שהדלתות מתכווצות ומתחילות להיפתח ולהיסגר כרגיל לפני הצביעה. הקצוות התחתונים חשובים באמת מכיוון שמי גשמים פוגעים בקרקע ומקפצים. אם הקצוות התחתונים של הדלתות לא צבועים, הם ינדפו את המים ולא רק יתחילו להתנפח אלא גם יירקבו.

רוב דלתות הסככה מורכבות מרצפות עץ, קצוות, גב משקוף הדלת וחומרה. החומרה קלה להחלפה במידת הצורך, כך שאם תעקבו אחר ההצעות הללו ותטפלו בעץ, הדלתות שלכם יחזיקו מעמד זמן רב מאוד.

About admin

Check Also

חשיבות הגנת הדלת, המשקוף והסף הזמניים במהלך בנייה ושיפוץ

הכניסה הקדמית הכוללת את הדלת, המשקופים והסף הוא נקודת המוקד של בית הלקוח שלך. זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.