דלתות אלומיניום או דלתות פלדה, מה עדיף?

כאשר אתם משפצים או מרחיבים את הבית שלכם או בונים בית חדש, תתמודדו עם השאלה באיזה חומר דלת להשתמש. דלתות אלומיניום או דלתות פלדה? חומרי הדלת הנפוצים ביותר הם אלומיניום, עץ, PVC, פלדה, אבל מה עדיף? בואו נראה את העובדות והמצבים לשימוש בדלתות אלומיניום או בדלתות פלדה.

אחד המאפיינים החשובים ביותר של דלת הוא העמידות. העמידות תלויה מאוד בסביבה בה מיושמת הדלת, בתנאי השימוש או באזור התקנתה.

חיצוניות

זהו אחד המכשולים הגדולים ביותר לשימוש בדלתות. למרות שאנו יכולים להשתמש בכמה פלדת אל חלד המשלבת ברזל, כרום ואלמנטים רבים אחרים. זה יכול להיות קצת יקר אם אנחנו רוצים עמידות גדולה בפני קורוזיה ובכך, עמידות. פלדת אל-חלד עלולה להסתמן בטביעות אצבע ובשומן, לפתח שינוי צבע, שריטות ובסופו של דבר חלודה. באזורי החוף, בעיות הקורוזיה מחמירות ומפחיתות את אורך החיים השימושיים של דלת הפלדה, ולכן נדרשת מעת לעת תחזוקה עם שכבות הגנה של צבע.

מצד שני, דלתות האלומיניום הן הבחירה המושלמת לבחוץ שכן יש לה עמידות טבעית בפני קורוזיה שהופכת אותה ללא תחזוקה. לדוגמה, דלתות האלומיניום קלות אפילו יותר ממקבילותיהן מפלדה במחיר דומה מאוד, והגמישות של החומר מציעה הרבה יותר סגנונות פרופיל מאשר דלתות. אז נניח שדלתות אלומיניום מומלצות בעיקר לדלתות הפלדה לבחוץ אלא אם כן צריך את החוזק המבני של הפלדה מטעמי שימוש קשה או בטיחות.

מבפנים

במצב זה, דלתות הפלדה עדיפות מאחר והן זולות יותר, בטוחות ועמידות יותר מאלומיניום שכן לא ניתן לבעוט אותה וקשה מאוד לכופף אותה, גם באמצעות כלי עבודה. המקבילה מאלומיניום עשויה להיות יקרה יותר, אך היא יכולה לתת תחושת פרימיום לדלת כאשר נעשה שימוש בסגנון הדלת הנכון. בנוסף, דלתות האלומיניום מציעות מגוון גדול של גימורים וצבעים המביאים למראה יפה בנסיבות הנכונות. גם דלתות הפלדה יכולות להיות מסוגננות מכיוון שהן עושות עבודה מצוינת בחיקוי העץ עם שימוש בדלת מתקדמת ומתקדמת.

אבטחה ביתית

פולשים לבית הם אחת הדאגות העיקריות של כל בחור משפחתי. האפשרות הטובה ביותר לבעיות אבטחה הן דלתות הפלדה שכן הפלדה היא אחד החומרים החזקים ביותר לייצור דלת. דלת הפלדה לא תיסדק או תתעוות, ויש כמה דגמי דלתות פלדה בעלי אבטחה גבוהה הכוללים מספר רב של מנעולים וצירים עם עיצובים שונים בסגנון. יש גם כמה דלתות ברמת אבטחה גבוהה המשתמשות באלומיניום כרכיב מתכת עיקרי, כך שדלתות האלומיניום לא נשארות מאחור בנושא זה.

בידוד תרמי

שתי מצגות הדלת אינן פלדה מוצקה או אלומיניום. יש להם קצף, עץ, פוליאוריטן או קצף פוליסטירן או ליבת פיברגלס כדי למנוע את העברת החום. אז במקרה זה, לשתי הדלתות יש בידוד תרמי מעולה שיעזור לכם לשמור על הבית שלכם חם בחורף וקריר בקיץ, מה שהופך אותם לחסכוניים באנרגיה.

אסתטיקה

כאמור, האלומיניום מציע מבחר צבעים שיתאימו לסגנון הבית שלכם. בינתיים, כאשר אנו רוצים להימנע מהחלודה על הפלדה, מומלצת הפלדה המגולוונת. עם זאת, סוג זה של פלדה אינו קל להתאמה אישית או לצביעה. אם אתה רוצה דלת פלדה מותאמת אישית שתחזיק מעמד לכל החיים, אתה צריך לשלם עבור הנירוסטה הפרימיום, שהיא לא זולה בכלל. אלטרנטיבה לנירוסטה מובחרת אך לא כל כך יפה היא שכבת צבע עמיד בפני מזג אוויר שכן הפלדה יכולה לקבל מגוון גדול של סוגי צבע אך הם חייבים להיות עמידים בפני מזג האוויר כדי למנוע קורוזיה ולהתפרק בגלל התפשטות החלודה בדלת הפלדה.

עֲלוּת

עלות דלתות הפלדה והאלומיניום תלויה מאוד ברמת האבטחה, בסגנון, ובעמידות בפני קורוזיה. דלתות הפלדה יכולות להיות ממש זולות כאשר לא נדרשת עמידות בפני קורוזיה, והתחזוקה שלה קלה לביצוע. אבל אם אתה צריך עמידות בפני קורוזיה, פלדה מגולוונת יכולה להיות אופציה זולה אך לא אסתטית. פלדת הפרימיום היקרה מציעה את הדלתות הטובות ביותר מבחינת אסתטיקה, אבטחה וסיבולת.

במקרה של דלתות האלומיניום, הן זולות יותר מדלתות פלדה פרימיום, אך הן מציעות עמידות טבעית בפני קורוזיה משופרת לחיים שימושיים ארוכים יותר. עם זאת, דלתות האלומיניום אינן מיועדות לשימוש קשה, מה שעלול לעכב את חיי השימוש שלהן ולגרום לעלות נוספת על ידי החלפת הדלת לאחר שימוש קפדני כמו במרפסת עם ילדים וחיות מחמד.

פְּסַק דִין

לשתי הדלתות יש פוטנציאל עצום בתחומים שונים, אבל אם לא אכפת לכם לחסוך בכסף, אני חושב שהמנצחים הם הדלתות בזכות הרבגוניות הגדולה ומגוון ההצגה שלה כמעט לכל תקציב וסביבה. דלתות הפלדה הן אופציה אמינה לביטחון, עמידות ואסתטיקה.

גם דלתות האלומיניום טובות למדי, הן מציעות חומר נטול תחזוקה עם עמידות מעולה במחיר סביר. עם זאת, הוא חסר חוזק מבני בהשוואה לדלתות הפלדה. יש לך את ההחלטה הסופית לבחור את הדלת הטובה ביותר שיכולה להתאים לדרישות הסגנון, הבטיחות והתקציב שלך.

About admin

Check Also

חשיבות הגנת הדלת, המשקוף והסף הזמניים במהלך בנייה ושיפוץ

הכניסה הקדמית הכוללת את הדלת, המשקופים והסף הוא נקודת המוקד של בית הלקוח שלך. זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.