בעיות רטיבות והשיטות לפתור אותן

רטיבות נגרמת על ידי גורמים רבים ולעתים קרובות צוטט כי מודדים מאבחנים בטעות את הגורמים לרטיבות. באופן אישי אני לא מאמין בזה אבל מה שאני משוכנע שנכון הוא שבעלי בית נוטים להתעלם מלחות ועובש, עמדה מוזרה ומביסה את עצמה, או להיות פרנואיד ומבקשים להעלים לחלוטין את כל עקבות הלחות (וזה לא תמיד דבר חכם לעשות).

שום דבר לא יכול להיות גרוע יותר מהתעלמות מהבעיות כי הן בדרך כלל מחמירות. התגובה השנייה שלנו היא לעתים קרובות לערב קבלן מומחה להגנה מפני רטיבות. למרות שזה יכול להיות נכון וראוי, זה הניסיון שלי שאנשי מכירות כאלה מוכרים לעתים קרובות פתרון שאין בו צורך, שעולה לך הון קטן. פתרון זה אומר בדרך כלל כימיקלים יוזרקו לקירות הבית ובעולם האקולוגי הזה זה לא תמיד יכול להיות נכון.

הכל כפוף לקנה מידה ותואר, אבל הדרך הנבונה ביותר היא בדרך כלל להביא את המודד המקומי שלך כדי לבדוק ולייעץ לך. אפשר להאשים אותי כאן ברווחים אבל אני דוחה שאני משוחד. רטיבות יכולה להיגרם על ידי כל כך הרבה גורמים שונים עד שניתוח אמיתי הוא חיוני לחלוטין כדי להבטיח שהפתרון בר קיימא. היכן נוצרת רטיבות, מדוע והאם צריך להשלים תיקון?

הדרך הטובה ביותר למנוע רטיבות היא לתכנן מחסום הולם ולהתקין אותו ביעילות במהלך בניית המבנה. אחרת יש לשקול מערכת שבוצעה מחדש ומערכות כאלה הן לרוב משבשות ויקרות.

כמו כן יש לשקול בעיה חמורה נוספת בענף אבחון רטיבות – לעיתים קרובות הסיבה לבעיית הרטיבות מאובחנת בצורה שגויה וזה יכול להוביל להוצאות מיותרות רבות או, גרוע מכך, עלויות כפולות לאורך תקופה של שנים כפתרון שני. לאחר מכן נוסה.

עיבוי הוא לעתים קרובות הבעיה האמיתית וזה יכול להיות קשור לבעיית אורח חיים ולא לליקוי בניין: אכן, הניסיון שלי הוא שהרוב הגדול של הרטיבות, כפי שתוקן על ידי מערכות הזרקה כימיות (ראה להלן) הן, למעשה, שילוב של בידוד לקוי וסוגיית אורח חיים הסובבת סביב הפעולות שלך ושיטות החיים שלך בבניין הספציפי הזה.

נוסף על נושאים אלה נמצאת הסכנה כי מבחינה היסטורית הרטיבות הנצפית עלולה להביא איתה מינרלים מהאדמה. אלה יכולים לנדוד למעלה ולתוך טיח על בסיס קיר בחדרים התחתונים שלך. יש להסיר את הטיח המזוהם הזה בדרך כלל (אך לא תמיד) ולאחר מכן לטיח מחדש את החדרים שנפגעו במחיר גבוה ושיבוש. ייתכן שהרטיבות התחילה גם תהליך של נגרות או ריקבון רצפה שאולי לא יבוא לידי ביטוי רק חודשים רבים לאחר מכן, ולכן בדרך כלל משתלם לחשוף ולהרים לוחות רצפה לפני שצוין עבודות – ומכאן הקביעה שלי שבדרך כלל משתלם לקבל מודד בית מנוסה לבדוק את הבית לפני תחילת העבודות.

תעשיית אבחון רטיבות היא תעשיית המונעת על ידי סקרים חינם של החברה המתחרים על עבודות תיקון לאחור. לעיתים קרובות ניגודי אינטרסים גורמים לאבחון שגוי והכל למען קניית דירות או בעלים שחוסכים כמה קילוגרמים על ידי לא קוראים לחוות דעת בתשלום של מודד מוסמך עצמאי מקומי.

אז, מהם הסוגים העיקריים של מערכת מתקנת אם בעיית לחות עולה בפועל אובחנה כהלכה? הנה רשימה בסיסית —

כימיהמערכות הזרקה: אלה מציבות כימיקלים בתוך הקיר כך שהמבנה המיקרו-נקבובי של הבנייה לא יכול לקלוט לחות ומוצקות זו מונעת משיכה נימית ולכן לחות לא יכולה לעלות לתוך הבית שלך. חורים קטנים נקדחים בבסיסי קירות (בדרך כלל בחוץ, אך ניתן לתכנן מערכת פנימית במקרים מסוימים) ולאחר מכן מוזרק פתרון שיטתי לבנייה עד להגעה לנקודת הרוויה.

אלקטרו-אוסמוזה: אם זרם חשמלי קטן (שווה ערך לזה שמשמש פעמון דלת) מועבר דרך קיר זה משפיע על קצב המשיכה הפוטנציאלית של נימי הדם הגורמת למים לעלות בקיר (כמו עץ ​​היונק מים מהאדמה). מערכת זו כוללת בדרך כלל יחידת בקרה (מקור כוח אדפטיבי), אנודות שנקדחו ונכנסו לבסיסי הקיר החיצוניים פלוס, סוף סוף, מוט אדמה. אלה מסופקים חיצונית ויעילים אם המעגל/ים לא נשברו או אספקת החשמל נקטעה.

גוּפָנִי = הצגת מחסום חדש כגון לבד ביטומן, פלסטיק (פוליפרופילן, EPDM או ממוחזר), מסלול לבנים צפוף (דרגת הנדסה) וטיט, עופרת או צפחה טבעית. כל מחסום פיזי יצטרך להיות מקושר לכל ממברנת ריצוף ולהיות לפחות 150 מ"מ מעל פני הקרקע החיצוניים. המיקום המדויק של המחסום חייב גם להבטיח שקצוות קורות רצפה מוטבעים ותלויים מוגנים מפני לחות וריקבון כתוצאה מכך.

מערכת סופרים: (מוצר מותג קנייני המשמש כדוגמה לזיהוי כל מערכת כזו – מערכת פיזית מומחית) = זה מסתמך על התקנים מיוחדים שהוכנסו בתוך הקיר (מוכנסים מבחוץ בתהליך קידוח) היוצרים נקודות קרות שאליהם מוכנסים מים שָׁלוּף. הלחות הזו נאספת ומנקזת משם בבטחה.

אמצעים פליאטיביים – בעיקרו של דבר אלה עובדים על העקרון שהלחות אינה הבעיה; במקום זאת אתה מתמודד ומנטרל את ההשפעות של רטיבות במקום למנוע את מקור/מקורות הרטיבות (בתנאי שלא נובעות תוצאות רציניות מהצעות כאלה) — 1. צור עור פנימי חדש עם קרום לח ובידוד אך עם חלל מאוורר בין קירות ישנים לחים לקירות פנימיים חדשים. אפשר להשלים עבודה זו במקביל לעבודות ניקוז קרקע חיצוניות. 2. שינויים בדפוסי החיים של הדיירים. 3. לספק בידוד טוב יותר ו/או לשפר את החימום והאוורור של סביבת הבניין (או פשוט לשפר את השליטה בגורמים כאלה).

קיימים טיעונים לכל סוג של תיאוריה של תיקון, או פעולה למלחמה ברטיבות והשפעותיה (עובש, ריקבון, בעיות בריאות…). גורמים להחליט על הפתרון הטוב ביותר עבורך עשויים לכלול:—

• החוסן של האבחנה הנכונה של לחות. לא ניתן להפריז בחשיבותו של גורם זה מכיוון שהרוב הגדול של מקרי רטיבות מאובחנים תחילה בצורה שגויה על ידי סוקרים.

• האם מידת הרטיבות מצדיקה פעולות בכלל.

• איך ירוק אתה דורש שפתרון התיקון שלך יהיה.

• יעילותם ואורך החיים של סוגי התמיסות השונים.

• העלויות, ישירות ועקיפות, של פתרון התיקון המועדף עליך.

• האם ניתנות ערבויות, ובאילו תנאים (כגון גיבוי ביטוחי?).

• האם זה חכם בכלל לתקן רטיבות – למשל: בניינים עם קירות קוב חייבים להיות לחים כדי להישאר בטוחים מבחינה מבנית: למשל: לא ניתן להזריק קירות צור: למשל: בדרך כלל צורות קירות דקים של בניינים תקופתיים צריכים לנשום וזה מונע את רוב עבודות התיקון שיטות.

• הציוד ההיקפי כגון מידת המומחיות הנדרשת של חברת התיקונים, האם יש צורך באישור בקרת מבנים, משך הזמן הדרוש להשלמת התיקונים, אילו תנאים מציבים לכל שיטת תיקון, כל השפעה שלילית על יכולת המכירה או המשכנתא של כל סוג תיקון. מערכת וכו'……

• לפעמים עבודות תיקון עשויות להשפיע על מבנה צמוד ולכן יש צורך בשיתוף פעולה (לפעמים חובה על פי חוק קיר המפלגה) של בעל הנכס הצמוד לפני שניתן יהיה לעשות משהו.

נראה כי התעשייה פסלה את דבריה הפתרון הוא טיפול מתקן בהזרקה כימית, עכשיו מה הבעיה? עד שנוכל להיות קצת יותר מתוחכמים נמשיך להשלים עבודות מיותרות ו/או להשתמש בכימיקלים כאשר לעתים קרובות לא כדאי לנו.

עיקר העניין סובב לעתים קרובות סביב שני גורמים (1) האם יש להסיר טיח קיר ולהחליף אותו מכיוון שהדבר מגדיל מאוד את העלויות ואת משך החוזה, בנוסף (2) האם אתה מוכן לקבל שהדרך שבה אתה חי בתוך הדירה גרם ללחות ועובש וייתכן שתצטרך לבצע שינויים באורח החיים: (התרחיש האחרון הוא אמיתי וזה מניסיוני שלעיתים קרובות המעסיקים לא יאמינו שהבעיה היא עצמית. זה משחק לידיהן של חברות הלחות המומחיות הנוכלות).

זה באמת די פשוט – כיוון שכל בית ושיטת עיסוק כל כך משתנים לא קיים פתרון אחד שמתאים לכולם ולכן אתה צריך ייעוץ באיכות טובה. אז, האם תקבל עצה מסוקר מוסמך חסר פניות או תסתמך על בוב הבנאי או על איש מכירות של החברה מקבלן רטיבות? הבחירה בידיים שלך.

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.