בית זעיר פנג שואי

זה עתה ביליתי חודשים על גבי חודשים בניקוי כל העומס שלי. קופסת ה"כן" שלי קטנטנה בהשוואה לקופסת ה"לא" שלי והתיבה ה"אולי" שלי ענקית. עכשיו אני מוכן לצמצם ולעבור לבית הקטן והחדש שלי. איך ארגיש ואיך אני עושה פנג שואי בבית הקטן שלי? האם ארגיש סחוט ומצטמצם? האם קטנות החלל שלי תהיה יותר מדי יין? האם הקוצר הצר יעכב צ'י? האם שמונה אחוזות הבגואה שלי יהיו חזקות מספיק כדי להתמודד עם בעיות חיי? האם תחושת המפלט והמקלט שלי יספק בסיס מוצק מספיק כדי לעלות על טון הטון של הגשמה עצמית? פנג שואי זעיר לבית הוא האתגר החדש שלי, והמושגים המרחבים שלי יצטרכו להיות מיקרוסקופיים בהשוואה לאובססיה שלי לכל החיים עם הרבה מקום.

הבית הקטנטן הוא התופעה האחרונה בתרבות הדיור שלנו. זהו ההיפך הגמור מהמגמה לעבר אחוזי מגה בשנים האחרונות. ההתפתחות המודרנית הזו היא עד כדי כך הביטוי של ספקטרום הניגודים של יין ויאנג. לאחר שהגענו לעודף עם מגה אחוזות וקניונים מגה, אנחנו מגיעים לנקודת המפנה או תסמונת היפוך שמחפשת את ההיפך.

בהנחה שמצאנו את המקום המושלם לעגן את הבית הקטנטן שלנו, עלינו להבין כיצד ליישם את תכונות המאורה של הדרקון, כלומר תנוחת הכורסא. האם יש סוג של הגבהה, אנו שואלים, או אולי כמה עצים גבוהים שיכולים לשמש הגנה ובכך לסמל את הצב השחור מאחור? שיחים גליים או גדר נמוכה עשויים להיות הדרקון הירוק והנמר הלבן משמאל ומימין. נוף פתוח לעבר הפניקס האדום יכול להיות כל דבר, החל ממרחץ ציפורים ועד למזרקה, גן סלעים קטן או ערוגת פרחים. המינג טאנג או האולם המואר שלנו יכולים להיות מרפסת קטנטנה עם עליית מדרגה ואולי גגון נשלף שיספק תחושה של מפלט ומחסה.

כעת, לאחר שמצאנו או יצרנו את התפאורה המושלמת, אנו רוצים להתייעץ עם רשימת המשימות שלנו לגבי שיקולי פנג שואי ביתיים זעירים:

• צייר תוכנית קומה פשוטה ושכב את רשת הבגואה שלך. המלבן או הריבוע הפשוט של בית זעיר הוא פלוס פנג שואי.

• צלמו בעמידה בדלת מביטה פנימה ומסתכלת החוצה. בתמונה דו מימדית תראה טוב יותר היכן הצ'י עשוי להיות חסום ומה עשוי להיות שימושי כנקודת מוקד טובה.

• העידן האלקטרוני תורם למגורים בבית זעיר. עשו דיגיטציה ככל האפשר, כלומר קבצים, תיעוד, חשבוניות וקבלות וכן תמונות ואחסנו הכל בעננים.

• אורות – תכונה עיצובית מכריעה – יעצבו את תחושות המרחב שלנו. תאורה דקורטיבית עשויה להיות מותקנת עבור אפקטים מיוחדים. תאורה עקיפה מעידה על מרחב נוסף וניתן לעומעם לצרכי הסביבה.

• ערכת צבעים מונוכרומטית תגרום לחלל זעיר להרגיש גדול יותר. ניתן להשתמש בטקסטורות ובצורה כדי לכלול את כל חמשת האלמנטים.

• ניתן להשתמש במראות, אפשרות פנג שואי מועדפת, כדי להחזיר אור, מבט מבחוץ, או סתם להכפיל את החלל הפנימי.

• מה לגבי מזכרות ומזכרות? סובב את התצוגה של פריטים קטנים בעונתיות או בחגים. אפשר היה לצלם אותם ולהכניס אותם למאגר זיכרון.

• אל תשכחו את קשרי הטאו שלכם, חלוק נחל מטיול, ענף מיער האורנים, פגז מהחוף. צמח ירקן או במבוק בר מזל יפעילו את פינת העושר שלכם. סוקולנטים הם הזעם והם מגיעים בגרסאות מיניאטוריות רבות.

• לפינת הזוגיות שלכם תוכלו לנסות כמה נורות תה בוורוד קוורץ מיניאטורי או מסגרת קטנה עם האופי הסיני ל"אושר כפול".

• בדוק את התפיסות החושיות שלך ובדוק אם כל החושים שלך מעורבים. רמקול בלוטות' קטן או אפילו אלקסה יספקו צלילים זורמים, וקטורת או מפזר לשמנים אתריים ישאו סיפוק ריח.

• בגן חלון קטן או על המעקה של המרפסת הקדמית שלך תוכל לגדל עשבי תיבול טעימים, ברכה ארומטית למרק בסיר המיני איטי שלך.

• שרפרף קטן בכניסה הקדמית שלך יתמוך ביעדי הקריירה שלך, ואל תשכח את הזקיפים שלך. זוג אדניות או כדים עם פרחים או עצים מיניאטוריים יסמלו את שומרי האוצרות שלכם במעון זעיר.

About admin

Check Also

פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.