בחירת צבע למטבח – כלל 60-30-10

נכון שצבע משפיע על מצבי הרוח שלנו. לכן חשוב לבחור את שילוב הצבעים המתאים למטבח שלכם כדי להפוך אותו למקום שנעים להיות בו. מחקרים הראו שצבעים "חמים" כמו אדום וכתום יכולים להאיץ את קצב הדופק, קצב הנשימה ולהגביר את התיאבון. צהובים וכחולים רכים יכולים לגרום לאנשים להרגיש מאושרים יותר, וגוונים של ירוק וגווני אדמה שנמצאים בחומים חמימים ואבן חול – יכולים לתת תחושה של רוגע ושלווה.

ניתן להשתמש בצבע גם כדי להדגיש את הארכיטקטורה של המטבח שלך, או להסתיר אותו, בהתאם להעדפותיך. צבעים מסוימים יגרמו לארונות ולמשטחי השיש לקפוץ קדימה, מה שיהפוך אותם למוקד העיקרי של פריסת המטבח, בעוד שצבעים אחרים נועדו להתמזג עם ארונות וחללי דלפק, ונותנים למטבח שלך מראה מונוכרומטי יותר, עם תחושה של זרימה ויזואלית. אתה יכול גם להשתמש בצבעים כדי להשפיע עד כמה המטבח שלך ירגיש גדול או קטן, וכיצד הוא קשור לחדרים הסמוכים האחרים של הבית שלך.

אמנם אין דרך "שגויה" לבחור צבעי מטבח, אך הקפידו לקחת בחשבון את הארונות, השיש ומכשירי החשמל שיכנסו למטבח שלכם. יש להם ערכת צבעים כוללת, והם מהווים את החלק הארי של חלל המטבח שלך. מתוך מחשבה על כך, בחרו צבעים המדגישים ומדגישים את משטחי השיש, אריחי השפריץ האחוריים והארונות. כלל 60-30-10 מועיל:

1. עם מעצב המטבח שלך, מצא את היחס בין המטבח החדש שלך. 60% מייצגים את הצבע העיקרי או הדומיננטי, כנראה על השיש, הקירות או הארונות. 30% מצבע משני בשימוש בריצוף או בשטיחים, כמו גם טיפולי חלונות וחלק מהרהיטים, כמו כסאות בר ושולחנות בית קפה. 10% עבור הדגשים כגון, כלים, יצירות אמנות, כלים ומכשירי דלפק קטנים אחרים.

2. בחרו צבע מטבח שיחמיא לצבע הדומיננטי, 60% של משמעות המטבח שלכם, הוא יגרום לארונות ולמשטחי השיש שלכם "לפוצץ" ולהעניק תחושת חמימות לחלל. הדגשים (10%) יכולים להיות בצבע שונה שמתאים לצבע הדומיננטי שלך. אוֹ…

3. בחרו צבע מטבח המשתלב עם הצבע הדומיננטי של המטבח שלכם – למשל, ארונות לבנים ומשטחי גרניט אפור/לבן, עשויים להפיק תועלת מצבע קיר רך, כחול-אפור ומדגשים של אפור או כחול כהה יותר, כדי לתת את מטבח מראה נקי ומונוכרומטי יותר.

בהתבסס על מכשירי החשמל, החומרה, הארונות והמשטחים החדשים, יצרן ומתקין ארונות מקצועיים יכולים לסייע לכם בבחירת ערכת הצבעים הטובה ביותר האפשרית, ויכול להתאים סכמות צבעים באמצעות הטכניקות המתקדמות ביותר שנוצרות במחשב, כך שתוכלו לראות כיצד המטבח שלך ייראה לפני שייעשה שימוש במכחול.

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.