בדיקת בית מראש – 7 דוגמאות מזעזעות מראות מדוע מוכרי בתים צריכים אחת

במהלך 10 השנים האחרונות יצרו אותו מוכרי בתים. אין צורך בבדיקות. אם מפקח של קונה מצא בעיה, קונה אחר יבוא. אבל זה השתנה. קשה מאוד להביא קונים לנאמנות עכשיו, וקל מאוד לאבד אותם אם הם מוצאים בעיות במהלך הבדיקה שלהם. הנה סיפורים אמיתיים על נושאים שגרמו לאסונות, החל מהפסדים כספיים גדולים למוכרים ועד ביטולי נאמנות מוחלטים. הגיע הזמן שהמוכרים יבינו את הערך של שירותי "בית מוסמך מראש" הזמינים כעת. בדיקת בית של 300-500 דולר בשילוב עם אחריות לבית יכולה לחסוך למוכר 1000 אלפי דולרים, לשמח את הקונה ולעזור למכור את הבית מהר יותר.

1. הרישום אומר "מיזוג אוויר" אבל הבית לא.

במהלך הבדיקה שאל הקונה את המפקח לגבי מיזוג האוויר. הפקח מצא כי אין מיזוג אוויר מותקן. סוכן הרישום, כשנשאל מדוע כתוב ברשימה שיש מיזוג אוויר, השיב שהמוכר אמר שכן. מיזוג האוויר היה חשוב לקונה, שעובד מהבית. הקונה ניסה להגיע להסדר הוגן מהמוכר כדי להוסיף אוויר אך המשא ומתן התקלקל והמכירה אבדה.

2. לבית יש ליקויי בנייה חמורים.

בתים רבים נבנים כיום על ידי בונים כשני על מגרש או יותר. פקח הבית ראה שמרפסת מעל הכניסה מוטה. כאשר נמדד, הוא הראה שיפוע מזרחה של יותר מ-2 אינץ' ב-4 רגל. אבל לא היה סימן למצוקה בטייח מסביב למרפסת. בדיקה של הבית האחורי הזהה הראתה כי אותה מרפסת הייתה ישרה לחלוטין. המסקנה הייתה שהקבלן התיר לסיים את המרפסת למרות שהייתה בהטיה. הקונה נשר וקבע "חששתי שייתכנו ליקויי בנייה אחרים שלא היו ברורים כל כך".

3. לכיור בחדר האמבטיה יש נזילת מים קטנה בדלפק האריחים שגורמת לנזקי מים חמורים.

חלק מהפגמים כמעט ואינם ניתנים לזיהוי. במקרה זה, האריח הכהה על השיש והארון הממולא למדי הסתירו נזקי מים משמעותיים. היו מספיק מים שגרמו לבסיס העץ הדחוס של הארון להתרחב, לנייר המדף לשנות את צבעו ולעובש כלשהו להתחיל לצמוח על הנייר. אבל לא הייתה נזילה בצנרת. בבדיקה נוספת, התברר על ידי הפקח כי כאשר ניתזו מים על האריח שמאחורי הברז, הם עברו דרך סדקים קטנים בדיס האריחים וטפטפו לחלק האחורי של בסיס הארון. הייתה סיבה לצפות שיש יותר לחות ועובש מתחת לבסיס הארון שלא ניתן היה לבדוק. ממצא זה, יחד עם בעיות מטרידות אחרות, גרמו לקונה לבטל.

4. הבית הסתיר נזקי רעידת אדמה.

דירה נראתה מצוין מהרחוב. הפנים היה במצב יפה. אולם בדיקת הצנרת מתחת לכיור העלתה עובדה מטרידה. נראה כי ניקוז הצינור המגולוון שעלה מתחתית המוסך התת-קרקעי 3 קומות למטה התרומם וניפץ את קיר הגבס שמעליו. בחשד שהדבר בלתי אפשרי, נזכר הפקח כי לבניין זה נגרם נזק מרעידת אדמה חזקה בקרבת מקום. מבט מעמיק יותר גילה שהרצפה נפלה 1-2 אינץ' במהלך אותה רעידה ולא התאוששה והתקרה ירדה יחד עם הקירות הפנימיים. רק הקירות נושאי עומס היקפי נותרו כפי שנבנו. התוצאה הייתה שקיר הגבס הקרוע היה קיר שנפל על הצינור המוצק. הנזק היה כה רב עד שהקונה נשר.

5. רישום נוסף ללא מיזוג אוויר.

זו הייתה הסבת דירה ונכס נחמד מאוד. אבל שוב הרישום אמר מיזוג אוויר אבל לא היה כזה. הקונה, במקרה זה, לא היה להוט לעסקה והשתמש בכך כתירוץ לעזוב.

6. מוכר הבתים של הילסייד משנות ה-30 מפסיד 200,000 דולר.

הבית הזה נמצא על גבעה והיו מספר קירות תמך ויסודות מדורגים שהצריכו תיקון. אין ספק שאם המוכר ערך בדיקה מוקדמת, ניתן היה לטפל בבעיות עם הקרן בעלות נמוכה בהרבה על ידי לקח יותר זמן. אבל העבודה מיהרה כי הבית היה בפקדון ועלה הרבה יותר מהנדרש.

7. הרבה בעיות קטנות מכבות את הקונה בפעם הראשונה.

הקונה, גברת צעירה שחיפשה את ביתה הראשון, נרתעה מבעיות שלא היו כל כך יקרות בנפרד, אבל הן הצטרפו לשורה ארוכה של בעיות שהיא פשוט לא הצליחה להתמודד איתן. אילו המוכר היה עושה בדיקה מוקדמת ורק עושה עבודה קטנה, הפקדון הזה היה נסגר.

הערה: מאמר זה מוגן בזכויות יוצרים על ידי המחבר, אך מומלץ למוכרים, קונים, סוכנים ופקחי בית אחרים להעתיק ולהשתמש במאמר זה כל עוד שם המחבר ואתר האינטרנט נשמרים בו.

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.