אריכות ימים – אילו מדינות מובילות בתוחלת החיים?

אם אתה רוצה לחיות את החיים הארוכים ביותר, טוב תעשה אם תעבור למדינת אלוהה. לתושבי הוואי יש תוחלת חיים ארוכה יותר מכל מדינה אמריקאית אחרת, לפי מחקר שנערך לאחרונה על ידי יוזמת אוניברסיטת הרווארד לבריאות גלובלית ובית הספר לבריאות הציבור של הרווארד. בצד השני של הסקאלה, אתה יכול לצפות לחיות שמונה שנים פחות אם אתה גר במחוז קולומביה.

המחקר הגיע למסקנה שהדירוג מספר אחת של הוואי נובע בחלקו מגודלה ואוכלוסייתה הקטנים. תושב הוואי הממוצע יכול לצפות לחיות 80 שנה, ונשים מהוואי חיות אפילו יותר "יותר מבכל מדינה אחרת, למעשה" בממוצע 83.2 שנים.

אקלים מתון אינו גורם לאריכות ימים

במקרה שאתה מקדים את הסטטיסטיקה והחלטת שאקלים מתון הוא הגורם העיקרי לאריכות ימים, תופתע לגלות שמדינה מספר שתיים, בכל הנוגע לתוחלת החיים, הייתה מינסוטה, שבה הממוצע אדם יכול לצפות לחיות 78.2 שנים. למעשה, לאזרחים הלבנים של המערב התיכון בכללותו, הכולל גם את צפון דקוטה, איווה, נברסקה ודרום דקוטה, לכולם תוחלת חיים גבוהה מ-98% משאר האוכלוסייה הלבנה באמריקה – 76.2 שנים עבור גברים ו-81.8 לנשים.

עם זאת, למערב התיכון לא הייתה מנעול על אריכות ימים, מכיוון שהמחקר מצא שיוטה מדורגת במקום השלישי, עם 78.7 שנים. מחוזות מורגן ופסגה הובילו את הדרך, כל אחד מהם עמד על 80.8 שנים בממוצע.

מדינות דרומיות

תושבי הדרום אינם מצליחים כמעט באותה מידה, שכן המחקר מצא כי ארבע המדינות התחתונות נמצאות כולן מתחת לקו מייסון-דיקסון. וושינגטון די.סי. מדורגת במקום ה-51, כאשר אזרחיה עומדים על ממוצע של 72 שנות חיים בלבד. אחרונה ברשימה הייתה מיסיסיפי, מה שהופך אותה לנמוכה מבין חמישים המדינות בתוחלת החיים, עם 73.6 שנים. מחוז קואהומה, מיסיסיפי, מדורג במקום האחד-עשר מהתחתית בכל ארצות הברית עם ממוצע של 70.1 בלבד. עם תוחלת חיים ממוצעת של 74.2 שנים, לואיזיאנה דורגה במקום השלישי מהתחתית, ואחריה אלבמה (74.4) ודרום קרולינה (74.8).

במסקנה קצת מפתיעה לאחר שבדקו את כל חמישים מדינות ארה"ב ומחוז קולומביה, חוקרים גילו שתוחלת החיים האמריקאית מושפעת פחות ממה שניתן לצפות מדברים כמו הכנסה אישית, ביטוח בריאות לקוי, או אלימות ועוד מגורמים כמו מחלה או פציעה כרונית.

About admin

Check Also

מהם המפתחות לטיפול בבית שלך?

בין אם אתה מקווה להישאר, ולחיות, בבית המגורים הנוכחי שלך, הרבה אל העתיד, או, שוקל, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.