ארומתרפיה יסודית: אילו ניחוחות פנג שואי יכולים לעזור לי?

הסינים רואים שכל הדברים מקורם באחת מחמש קבוצות היסוד: אש, אדמה, מתכת, מים או עץ. הרעיון הוא לאזן את כל האלמנטים כך שלא קיים יותר מדי או פחות מדי אלמנט מסוים אחד בחלל. בחירה מכוונת של פריטים למילוי הבית המשתמשים בצבעים ובחומרים המייצגים ביותר את חמשת האלמנטים עוזרת לנו לייצר את האיזון הזה. אובייקטים אחרים מאלו שאתה יכול לראות פיזית מייצגים גם את האלמנטים. ניחוחות מהווים תוספת אלמנטרית עוצמתית לחלל.

בחירת אלמנט

הכלי הבסיסי ביותר של הפנג שואי הוא מפת הבגואה. בדרך כלל, באגוה משמשת כדי לקבוע אילו חלקים בחדר או בחלל אחר מייצגים שאיפות שונות. משתמש המפה בוחר שאיפה שהוא או היא היו רוצים לשפר, משתמש בבאגוה כדי למצוא את האזור במרחב שלו המייצג את השאיפה, ולאחר מכן מוסיף את האלמנט המשויך של קטע הבאגוה הזה כדי להמריץ או להפעיל את הצ'י שמשפיע על זה. שְׁאִיפָה. אלמנטים עשויים להיות מיוצגים על ידי משהו אחר מאשר החומר הפיזי המילולי שלהם; אלה כוללים צבע, צורה, מרקם, צליל, טעם וניחוח.

גם אתה לא בהכרח חייב להיות בעל באגואה כדי להשיג יתרונות בסיסיים. אם אתה מוצא את עצמך חסר תחום בחיים אתה יכול להכניס לחדר אלמנט (או משהו הקשור לאותו אלמנט כמו ריח) כדי ליצור סביבה תורמת יותר לצרכי החיים שלך.

האלמנטים מייצגים ומוסיפים את התכונות הבאות:

מים – רוחניות, השתקפות, מדיטציה; אנרגיית YIN

עץ – אינטואיציה, מזל, ביטחון ואמון

אֵשׁ – רגשות, כוח, אסרטיביות, דומיננטיות; YANG טהור

כדור הארץ – הרמוניה, איזון וקרקע

מַתֶכֶת – פעילות מנטלית, מחשבה ויצירתיות

בחירת ניחוח

לאחר שנזהה מה אנחנו צריכים ואיזה אלמנט יעזור לנו להשיג אותו נוכל להשתמש בארומתרפיה אלמנטרית, ניחוחות המייצגים את חמשת אלמנטי הפנג שואי, כדי לשפר את אזור החיים המזוהה.

הוסף אחד או יותר מחמשת אלמנטי הפנג שואי על ידי שימוש בכל אחד מהניחוחות הבאים:

מים – ניחוחות המחוברים לאלמנט המים ממריצים את הקריירה והצ'י העסקי ומביאים רוגע. ריחות אלה לעתים קרובות מריחים רטובים או אתריים וכוללים בין היתר מי מלח, במבוק, לוטוס ואצות.

עץ – ניחוחות המחוברים לאלמנט העץ ממריצים את מזל הצ'י והבסיס של המשפחה ומקדמים הרמוניה. ריחות אלה לעתים קרובות מריחים מנטה או שרף וכוללים אלגום, מושק, ג'ינסנג, מנטה, ארז ועצים אחרים.

אֵשׁ – ניחוחות המחוברים לאלמנט האש ממריצים תהילה ומוניטין צ'י וממריצים וממריצים. ריחות אלה לרוב מריחים מריר או חריף וכוללים בין השאר ענבר, קינמון ופלפל.

כדור הארץ – ניחוחות המחוברים ליסוד כדור הארץ ממריצים רומנטיקה וצ'י נישואין ומקדמים בריאות. ריחות אלה בדרך כלל מריחים מתוק ואדמתי וכוללים בין היתר פצ'ולי, מנדרינה והדרים, ניחוחות פרחוניים ווניל.

מַתֶכֶת – ניחוחות המחוברים לאלמנט המתכת ממריצים יצירתיות וצאצאי צ'י. ניחוחות מתכת לעתים קרובות מריחים חריפים, חלקלקים, קרירים ופריכים ועשויים לכלול בין היתר מנטה קרירה, ריחות שלג וניחוחות פרחים פריכים.

About admin

Check Also

פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.