אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, מה אתה חושב?

נראה שהגעתי לנקודה בחיים שבה אני מתקשה לקבל את הנחת היסוד שכאשר משהו נשמע טוב מכדי להיות אמיתי הוא כמעט בוודאות טוב מכדי להיות אמיתי. או שאולי זה לא קשור לגיל אלא מושרש ב- DNA שלנו; אנחנו רוצים יותר תמורת פחות, משהו בחינם, תמיד מחפשים את עסקת המאה. מאוחר יותר לחיות להתחרט על זה.

כל יום אני מוצא את עצמי מופגז באינספור מודעות ומיילים שמציעים הכל, החל מגאדג'טים שימושיים, לרהיטים מרהיבים, ועד להשלמת מטבחים או חדרי רחצה חדשים, והכל במחירים נמוכים עד כדי גיחוך. ככל שאני מנסה להימנע מלהציץ אפילו בהצעות הבלתי מוגבלות האלה, אצבעותיי לא שמות לב למוח שלי. לוקחים חיים משלהם, הם לוחצים כדי לפתוח כל הצעה שהצליחה למנוע את הספאם או תיקיית הזבל שלי. ובכל פעם שאני נכנע לפיתוי של פנס LED חובה עם פותחן קופסאות מובנה, זה "זול בחצי המחיר", אני שוב מתאכזב. למה אני לא לומד?

ראיתי אישה צעירה בטלוויזיה שסיימה את המכונית שלה, ששמה בראד (בזמן שהיא מבוטחת בחברה שעלינו לעבור אליה מיד). אני חושב שהיא לקחה את ההסדר ויצרה אתר אינטרנט על שם בראד שמציע מבצעים נהדרים, אבל רק אם תפעל מהר מאוד. רוב הדברים האלה טובים מכדי להיות אמיתיים, או זולים מכדי להיות טובים. אבל זה לא עוצר אותנו. רכשתי סט ריהוט גן (יש צורך בהרכבה כלשהי); שישה כיסאות ושתי משענות לרגליים, מובטח שלא יחלידו במשך שנה. אני נבוך מכדי לחשוף כמה המחיר היה נמוך. לקח יומיים שלמים להרכיב, לאחר המתנה של שבועיים עד שהחלקים החסרים יישלחו מקליפורניה. החלודה החלה 31 יום לאחר המסירה הראשונית. מדיניות החברה: החזר של 30 יום. הודעתי שלא היה לי מזל להחזרה, אבל מכיוון שהאחריות הייתה טובה לשנה, אוכל לשלוח את הכיסאות המורכבים בחזרה לקליפורניה (אותיות קטנות: על חשבוני) כדי לקבל תחליף. לאחר חישוב שהמשלוח של הכיסאות המורכבים יעלה פי שלושה מהעלות הראשונית של המוצר, אני חי עכשיו עם החלודה.

אבל האם למדתי? כנראה שלא הרבה, אם כי ההתנגדות שלי להצעות האלה הולכת וגדלה בהדרגה. ואם כבר מדברים על בנייה, הדבר נכון גם לגבי שיפוץ. מודעות עבור ארונות ומשטחי עבודה במחירים נמוכים להפליא צצות בכל מקום. לעתים קרובות הארונות והדלפקים מיובאים מחו"ל, במדינות שבהן אין להם הקפדה או תקנים. אין לנו דרך לדעת אילו כימיקלים מזיקים יש במוצרים אלו ואילו גזים מסוכנים יחלחלו לסביבת הבית שלנו לאחר התקנתם. אבל עד אז, כבר מאוחר מדי, הנזק נעשה, ואנחנו דוחפים את החינניות (שאף פעם לא גדלו כי הזמנו אותן מקטלוג הזמנה בדואר זול).

הגיון בריא: יש טווח לגיטימי של מחירים לכל מוצר או פרויקט, אז היזהרו מעסקאות מגוחכות שלא נשמעות סבירות. בכל פעם שנכנעתי לעסקת המאה, בין אם זה בגלל כיסא דשא או תוכנת מחשב חדשה שתתקן הכל, התחרטתי על כך. עד כמה שההצעות הנמוכות הן אטרקטיביות, במיוחד כשהן צמודות להבטחות גדולות, הן צריכות להניף דגל אדום.

תעשה את המחקר שלך! בדוק ביקורות והפניות והשתמש בשכל הישר שלך! במקרה של שיפוץ, ודאו שאתם בוחרים במשרד מוסמך לפרויקט שלכם, שהיכולות העסקיות והפיננסיות שלו, ביצועי העבר והמוניטין שלו מבטיחים שתבצע עבודה טובה, עם מוצרים שיפעלו כפי שהובטח. אני לא אומר שאי אפשר למצוא מציאות, אבל זכרו, אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, כנראה שכן, ואתם פשוט עלולים לחיות עם החלודה.

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.