איניגו ג'ונס ועיצובי האדריכלות והריהוט שלו

אינדיגו ג'ונס היה אדריכל מפורסם מהמאה השבע-עשרה הידוע ברהיט הייחודי שלו ובעיצובים האדריכליים שלו. הוא נחשב לאדריכל האנגלי המשמעותי הראשון של העידן המודרני. הוא ערך מסעות שונים לאירופה ונודע גם כמעצב מסכות חצר. בהתחלה נראה היה שעיסוקו העיקרי היה עיצוב מסכות. הוא הציג את הסגנון הפלדיאני הקלאסי לאנגליה. הבניינים שיצר באנגליה היו ייחודיים למדי מה שגרם לו להתפרסם לא רק באנגליה אלא באירופה כולה. עיצובי הרהיטים שלו כללו בעיקר עיצובים קולוניאליים מגולפים דק והסתמכו בעיקר על חוש הפרופורציה העדין שלו. החומרים ששימשו בעיקר בעיצובי הרהיטים שלו היו שיש, אבן וגבס בניגוד לתקופות קודמות שבהן הרהיטים היו עשויים בעיקר מעץ. זה היה גם אחד המאפיינים הייחודיים של העיצובים שלו. הוא מיעט להשתמש בעבודות עץ ובכל פעם שהשתמש בעץ, הוא היה מעצב אותו בצורה כזו שייראה כמו חומר אחר.

עיצובי הרהיטים של אינדיגו ג'ונס נמצאו בעיקר באיטליה. הוא יצר כמה סוגים של חלקי ארובה ופתחים. חלקי הארובה שלו היו עשויים שיש, אבן או אלון. אלה נתמכו על ידי עמודים קלאסיים רבים. הוא עשה סוגריים מגולפים. אלה שימשו על ארונות ומיטות אנגליים. הוא גרם לפרחי הפעמון התלויים להופיע על הגילופים שלו. הוא גם יצר הרבה ארונות ספרים וארונות, צורות שלהם היו בצורה מאוד קלה. אינדיגו ג'ונס הציג שינוי בגודל ובצורה של הלוחות. הוא גם עשה עיצובים אלגנטיים לפאר את החלק העליון של הכיסאות ואת הקצוות העליונים של רגלי הכיסא. עיצובי הדלתות של איניגו ג'ונס היו בעבר די שונים מאלו של חלקי ארובה.

כל העיצובים שלו תוכננו ועוצבו לבד במקום לקחת השראה מאדריכלים אחרים. רק עיצובי הבמה התיאטרליים שלו נעשו בעזרת בן ג'ונסון שהיה בן זמנו של וויליאם שייקספיר. הוא מת ב-21 ביוני 1652, אך חלק מהרישומים שלו התגלו גם בתחילת המאה השמונה-עשרה. אחד המאפיינים החשובים ביותר של המראה החיצוני שלו, בהשוואה לאלה של מבנים קיימים אחרים, הוא ההתנגדות המושלמת שלהם לכל התלהבות של קישוטים. הוא גם הפחית את הסיכון של העובדים ביצירת העיצובים. זה הביא לשכלול הדרגתי של אומנות במהלך המאה השבע-עשרה. האולם ב-Rynham Hall, Norfolk, הוא דוגמה טובה לאדריכלית של ג'ונס והעיצוב האדריכלי שונה מהאולמות העכשוויים שנבנו על ידי אומנים ג'ייקובים. התקרות צוירו על ידי ציירי התקופה המובילים והן היו עשירות ומכובדות מאוד. ג'ונס הפך למודד של King's Works והציג את הידע שלו באדריכלות קלאסית. הבניינים בווילטשייר מראים את העיצוב האדריכלי הפנימי שלו.

איניגו ג'ונס היה לא רק אדריכל גדול, אלא העיצובים שלו שיקפו את השינוי ההדרגתי של עיצובי רהיטים ואדריכלות מהעיצובים המגושמים של תקופת ימי הביניים לאומנות האמנותית של העידן המודרני. הוא גם היה האדריכל הראשון שהביא את אדריכלות הרנסנס מאיטליה לאנגליה.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.