איך למכור בית ללא מתווך: FSBO

לא לכולם יש את המותרות להציב את ביתם בשוק הפתוח ולהמתין בסבלנות חודשים לביצוע העסקה. התהליך הנפוץ בעת פרסום הנכס שלך בשוק הפתוח יהיה:

  • שאלה/ראיון בעלי מקצועות נדל"ן רבים

  • אשר חוזה רישום עם אדם לרשום את הבית שלך עבור מסגרת זמן מדויקת (בדרך כלל רישום של 6 חודשים)

  • טיפול במגוון בתים פתוחים

  • עצור על הצעות ולאחר מכן התמקח עם קונים פוטנציאליים

  • הגדר בדיקות בית, דוחות וגם גילויים אחרים למילוי

  • חתמו על חוזים לסגירת הנאמנות.

לכל מי שיש לו מזל, התהליך יכול להימשך כשישה עד שמונה שבועות. אם הצעה נופלת או שאולי הבית שלך פשוט לא מקבל הרבה הצעות, אתה יכול בסופו של דבר לחכות שישה חודשים או אפילו יותר. לחלופין, במקום כל אי הנוחות הזו, נצטרך לשלם חמישה אחוזים או יותר על עמלות ועלויות הפשרה, הבה נסקור כיצד למכור בית ללא מתווך.

למכירה על ידי הבעלים (FSBO)

אסטרטגיה בסיסית לשווק את הנכס שלך ללא איש מקצוע בתחום הנדל"ן היא "למכירה על ידי בעלים" או בקיצור FSBO. הדרך הנפוצה שבה אנשים מנסים לשווק את רכושם בצורה זו היא להציב כמה שלטים במדשאה או אולי בעיתונים השכונתיים שלך ואז להמתין עד שאנשים יזלוג פנימה. במקום האסטרטגיה הלא אגרסיבית הזו, ולעתים קרובות לא מוצלחת, בואו ניקח הסתכל במהירות על שיטות שונות אחרות לשווק את הבית שלך כדי שימכר במהירות. הכל מתחיל בקידום טוב יותר. במקום לעשות את הסכום המינימלי, כדאי לעשות הרבה כדי לגרום לבית לעמוד בנפרד בתוך שוק נדל"ן צפוף. כמה דברים שהיינו ממליצים עליהם הם:

  • ספר לכל השכנים הקרובים שלך שאתה מוכר את ביתך ושאל אם הם יודעים על מישהו שמחפש. (תוספת: אתה יכול להציע בקלות דמי הפניה כדי לאלץ את השכנים שלך)

  • דעה ראשונה יכולה להיות הכל, אז תקן את הצד הקדמי של הנכס שלך. זה מכונה בדרך כלל "ערעור לרסן". אם זה לא נראה טוב כאשר קונים פוטנציאליים מסתובבים בו, סביר להניח שהם לא ירצו להיכנס לבית.

  • השגת תמונות באיכות פרימיום יכולה לעשות עולם שלם של הבדל; לשכור או פשוט לקחת אותם לבד, אבל וודאו שהנכס שלכם מבוים יפה. כלומר אין מושבי אסלה פתוחים לרווחה, אין אשפה, מיטות מסודרות, כיסאות נדחפים פנימה וכו '.

  • הוציאו שלטי לוח סנדוויצ'ים יחד עם בלונים או כמה לוכדי עיניים אחרים המפרסמים את הנכס שלכם בצמתים פעילים בקהילה שלכם.

לאחר מעט הכנה, לכמה דולרים פלוס קצת פרסום של בית ה-FSBO שלך יש סיכוי טוב משמעותית למכור.

קרייגסליסט

קרייגסליסט היא במקרה משאב מכריע לחלוטין עבור כל מי שעומד למכור את ביתו מבלי להשתמש במתווך. ודא שאתה משתמש בתיאורים של מקום המגורים שלך שיישמע נחמד ככל האפשר. שוחח על האזור – האם ישנם פארקים, מתקנים קהילתיים מקומיים, בתי ספר, מקומות תפילה או מתקנים אחרים בקרבת מקום? מה לגבי הקהילה/מחלקת המשנה הספציפית שלכם – האם הכבישים עמוסי עצים, האם יש גבעות, נופים? בנוסף, השתמש בתמונות האיכותיות האלה כדרך להביא קונים. קביעה לראות את מקום מגוריך או לא תתקבל במלואו בתיאורים שלך בצירוף תמונות של מקום מגוריך.

בתים פתוחים

בתים פתוחים הם דרך טובה למשוך קונים פוטנציאליים (פשוט בדוק עם כל איש מקצוע בתחום הנדל"ן). אתה צריך לעזור לגרום לקונים פוטנציאליים להרגיש הכי בבית שהם יכולים. אתה בהחלט צריך לפנות כל בלאגן, אשפה או צעצועים ומשחקים. כמה רעיונות אחרים יכולים להיות להפעיל את האח כשקר בחוץ, להכין הרבה עוגיות כדי לתת לבית ניחוח מהנה, לערוך את שולחן האוכל ואולי להפעיל את המשחק אם קבוצת הספורט המקומית תפעיל. הסוד הוא שאנשים מדמיינים את עצמם גרים שם ולכן שוקלים להיפטר מכל סוג של קישקוש אישי ותמונות משפחתיות. הקפד לקדם את הבית הפתוח שלך מוקדם ובתדירות גבוהה באמצעות שלטים ליד השכונה שלך, קרייגסליסט, שיתוף עם השכנים שלך וכל דבר אחר שיכניס אנשים לביתך. הצעה אחרונה: רכשו מגפיים שיכולות לעבור על המגפיים והנעליים של אנשים כדי שלא יעקבו אחרי לכלוך ולכלוך לאורך כל הדרך דרך הרכוש שלך שניקה ללא רבב!

משקיעים

המקום האחרון, אבל בהחלט לא האחרון, להסתכל עליו הוא המשקיעים. אם אתה צריך למכור את הבית שלך במהירות, יש כמה אזורים בעייתיים שצריך לתקן או שאולי אתה לא רוצה לטפל באף אחת מהנושאים לעיל, התקשר למשקיע בקרבת מקום. אנשים אלה מסורים לרכישת בניינים מבלי לעשות שימוש במתווך.

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.