איזו פריסת מטבח מתאימה לך ביותר?

כשאתה חושב על פרויקט שיפוץ בית לשיפוץ המטבח שלך, עליך לקבוע איזו מארבע תוכניות הרצפה הבסיסיות תתאים לך ביותר.

ישנן מספר תוכניות קומה שתוכלו להשתמש בהן בעיצוב מחדש של המטבח שלכם. כדאי להסתכל על תמונות של כל אחת ולציין עד כמה אחת מהן תהיה פונקציונלית עבורך ועבור משפחתך.

תוכניות הרצפה הבסיסיות הן:

צורת U

התוכנית בצורת U יעילה ורב-תכליתית. יהיו לך עמדות עבודה בכל אחד משלושת הקירות. זה נותן לך הרבה מקום אחסון ודלפק בכל שלושת הצדדים. אם אתם מתכננים לעשות הרבה בידור או אם יש שני אנשים שמבשלים בו זמנית, ייתכן שזו לא האפשרות הטובה ביותר עבורכם. אם יש לכם את המקום, תוכלו לאתר תחנת עבודה עצמאית באי במרכז החדר.

בצורת L

בעיצוב מטבח בצורת L, יש לך שתי עמדות עבודה על קיר אחד ושלישית על קיר סמוך. תחנת העבודה הראשית צריכה להיות ממוקמת קרוב לעיקול ה- L. סוג זה של מטבח אינו מתאים לחללי מטבח קטנים. עליך לאפשר לפחות ארבעה מטרים של מרווח דלפק פתוח בין שתי תחנות העבודה החולקות את אותו הקיר. כדאי להיות מודעים גם לזרימת העבודה במטבח. הזרימה צריכה להיות מהמקרר לכיור ואז לכיריים ולאזור ההגשה. פינת אכילה צריכה להיות באזור שממול לעיקול ה-L.

אִי

בשנים האחרונות, תוכנית הרצפה הפופולרית ביותר למטבח הייתה האי מכיוון שהוא כולל תחנת עבודה עצמאית שיכולה לאכלס כיור או כיריים. קונספט האי עובד היטב במטבח גדול. ניתן לכסות אותו במשטח מיוחד כמו בוצ'ר בלוק כדי שתוכלו להשתמש בו לקיצוץ ירקות. משטחי שיש נהדרים למאפים.

האי לא חייב להיות נייר מכתבים. שימו עליו גלגלים. אם האי שלך משמש רק כתחנת עבודה במטבח, ניתן להשתמש בו גם כתחנת עבודה על הסיפון או הפטיו שלך. סוג נוסף הוא האי חצי האי. ניתן לעגן אותו לקיר וכאשר אינו משמש כתחנת עבודה ניתן להשתמש בו כשולחן מזנון.

תוכנית קיר

תוכנית הקיר היא חוסכת מקום. הוא נמצא בבתים קטנים, בתי נופש ודירות. עם זאת, זה לא השימוש היעיל ביותר בשטח עבור אדם שמבשל הרבה. עם סוג זה של תוכנית, אתה צריך להיות הכיור בין המקרר לכיריים. באופן אידיאלי, אתה צריך להיות ארבעה מטרים של שטח דלפק בכל צד של הכיור.

כאשר אתה חושב על פרויקט עיצוב מחדש של המטבח שלך, ייתכן שיהיה עליך להזיז קירות או ליצור קירות כדי להתאים את התוכנית שאתה רוצה. תכנן את סביבת העבודה שלך בקפידה ותיהנה מרוצה מהתוצאות של שיפוץ המטבח שלך.

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.